NOVOSTI

Ništa od Dinamovog proljeća

Modri su večeras još jednom odmjerili snage s rumunjskim Temišvarom, ovog puta na maksimirskom stadionu, u sklopu skupine A Europske lige, a na kraju susreta Dinamo je poražen s rezultatom od 1:2.
Dinamovci su na samome početku krenuli rastrčano i agresivno na djelomično zaleđenom terenu.
U 2. minuti uslijedila je prva priliuka za Modre. Za udarac se izborio Slepička, ali Taborda krajnjim naporom skreće u korner. Uslijedila je gužva, novi korner, a potom obrana Timisoare čisti.
U 3. minuti Badelj centrira s lijeve strane, ali Taborda hvata loptu.

U 12. minuti iskosa je snažno opalio Sammir, ali sprečava ga Taborda, inače pričuvni vratar Timisoara. Odmah potom iz novog udarca iz kuta nova šansa za Dinamo, ali Mandžukić šalje loptu ravno u Tabordino naručje.

U 21. minuti Maxim puca s tridesetak metara, a Butina se baca i vadi loptu iz donjeg kuta. Dinamo zatim brani korner i juri u kontru, ali bez uspjeha.

Odlična akcija Dinama uslijedila je u 28. minuti kada je Etto utrčao u šesnaesterac, ali nedostajao je samo netko tko će njegovo dodavanje pretvoriti u pogodak.

U 49. minuti Morales i Mandžukić priredili su priliku za Slepičku, ali on nije bio dovoljno precizan. U 56. minuti uslijedio je korner za Dinamo, nakon što je Taborda udario vlastitog igrača. Lovren dobro skače, ali lopta odlazi pored gola. U 60. minuti Vrdoljak iz daljine puca u blok, a Slepička zatim iznuđuje i deveti korner.

U 63. minuti Nimbombe je u želji da izbije loptu opalio Badelja nogom u glavu. Slobodan udarac izvodi Ibanez, a brani Taborda. Lopta opet dolazi do Ibaneza, Argentinac opet puca, a Taborda opet brani.

U 67. minuti mrežu Dinama zatresao je Gigel Bucur. Bucur je ostao bez svog čuvara na pet metara od Butine i pospremio loptu svog suigrača u mrežu za vodstvo Rumunja 1:0.

U 80. minuti Modri su izjednačili nakon što je Sivonjić uputio udarac, ali branič Timisoare Scutaru je zabio loptu u mrežu u pokušaju da je izbije u korner.

Ipak, već u 84. minuti Rumunji su ponovno poveli, pogotkom Doriana Goge kojije natrčao na odbijenu loptu i s 15-ak metara pogodio u donji lijevi kut Butine.