NOVOSTI

ANDERLECHT-DINAMO 0:1

U 5. kolu skupine A Europske lige odigran je susret između Anderlechta i Dinama, na kraju kojega su Modri slavii pobjedu s rezultatom od 1:0.
Dinamo je vrlo dobro krenuo, drži loptu i sada je imao i prvu priliku, pokušao je Slepička, ali lopta odlazi pored vratnice.
U 6. minuti srušen je Badelj, nakon čega je Dinamo dobio priliku iz slobodnog udarca. Pucao je Ibanez, ali visoko preko gola
U 15. minuti kapetan Anderlechta je žestoko uklizao Tomečaku i zaradio žuti karton.

Lijepo su u 17. minuti kombinirali Dinamovi igrači, a s ruba šesnaesterca pokušao je Milan Badelj, no lopta se odbija od braniča Anderlechta i odlazi u korner.

U 29. minuti Milan Badelj je izgubio loptu te je uslijedio udarac koji se odbija od Dinamova bloka i završava u korneru.

U 33. minuti Butina je sjajno reagirao nakon što je Guillaume Gillet prošao kroz Dinamovu obranu i pucao u bliži kut no Dinamov je vratar bio spreman.

U 39. Minuti Anderlecht je opet zaprijetio, no Etto privremeno spašava izbacivanjem u korner. Nakon udarca iz kuta Dinamo spašava situaciju izbacivanjem u novi korner.

U 41. minuti žuti karton dobio je Luis Ezequiel Ibanez.

Minutu poslije uslijedila je i Dinamova prijetnja prema Anderlechtovim vratima. Na vrhu šesnaesterca loptu je primio Mandžukić, ali iz te je situacije bilo teško postići pogodak, pa je njegov udarac otišao pored gola.

Dinamovi su igrači imali razloga za veselje nakon što je Slepička u 57. minuti zabio gol. Sammir je sjajnom dugačkom loptom uposlio Tomečaka, a ovaj još ljepše vanjskim dijelom kopačke ubacio u sredinu za Slepičku, koji s ruba peterca glavom zakucava loptu u mrežu Anderlechta.

Imao je Dinamo u 74. minuti obećavajuću situaciju; Mandžukić je s desne strane izbjegao zamku zaleđa, ali njegov centaršut prema Papadopoulosu bio je previsok.

U 79. minuti uslijedio je ružan i neugodan prekršaj Mazucha na Mandžukiću i žuti karton za Anderlechtovog braniča.

U drugoj minuti sudačke nadoknade uslijedila je još jedna ogromna prilika za Modre, pred domaćeg je vratara izašao Badelj i snažno pucao, ali ravno u njegove ruke.

Dinamo je u Bruxellesu svladao Anderlecht i osvojio vrijedna tri boda.