NOVOSTI

DInamo lako do treće pobijede

Na stadionu u Kranjčevićevoj u subotu je odigran susret 3. kola 1. HNL u sklopu kojega su snage na terenu odmjerili Dinamo i Croatia Sesvete.Dinamo je već na početku utakmice pokazao dominaciju na terenu. Ubrzo su modri postigli i prvi gol. Mandžukić je Jukiću uzeo loptu, Sammir je pucao, a Radoš loše reagirao, te odbio loptu na nogu Papadopoulosa koji je u 3. minuti postigao prvi gol za Dinamo.Ipak, Sesvećani su poravnali rezultat pogotkom Polozanija u 12. minuti.Vrlo brzo prednost Dinama povećao je Mario Mandžukić pogotkom u 14. minuti nakon što je Vrdoljak na centru osvojio loptu na što je reagirao i Morales, centrirao, Vrdoljak malo skrenuo loptu te ju Mandžukić poslao u mrežu.Sesvećani su u 30. minuti opet izjednačili pogotkom Marka Guje. Pogreškom Glavine koji je prekratko vratio loptu Butini, Guja je iskoristio priliku i rutinski puknuo Butini kroz nogu.Pedro Morales u 40. je minuti povećao Dinamovu prednost nakon što je pucao iz slobodnjaka s 25 metara.U 49. minuti Dinamo je imao krasnu priliku za povećanje prednosti, no Papadopoulos je s otprilike tri metra umjesto u mrežu loptu poslao u prečku.

Modri su u 66. minuti povećali vodstvo na 4:2 pogotkom Marija Mandžukića.

Modri su u 74. minuti ponovno slavili nakon pogotka Pedra Moralesa koji je izveo jedanaesterac nakon prekršaja nad Mandžukićem. Dinamo je tako upisao i svoj peti gol na utakmici nu Kranjčevićevoj.

Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Željko Grgec (Bistra), Marin Čavlina (Zagreb)

STRIJELCI: 1:0 - Papadopoulos (3'), 1:1 - Polozani (12'), 2:1 - Mandžukić (14'), 2:2 - Guja (30'), 3:2 - Morales (40'), 4:2 Mandžukić (66'), Morales (74')

CROATIA-SESVETE: Radoš, Čižmek, Jukić, Agić, Palić, Polozani, Juroš, Mus, Bošnjak, Pilipović, Guja

DINAMO: Butina, Lovren, Etto, Sammir (59' Kramarić), Glavina, Badelj, Mandžukić, Vrdoljak (73' Calello), Bišćan, Morales, Papadopoulos