NOVOSTI

R.B.Salzburg-Dinamo 1:1

Pred oko 17 000 gledatelja Dinamo je večeras odigrao prvu utakmicu 3. Pretkola Lige prvaka protiv Red Bull Salzburga. „Modri“ su fantastično ušli u utakmicu. Već u drugoj minuti susreta Sammir je odlično oduzeo loptu, no lopta je završila u rukama domaćeg vratara Gustafssona. Samo dvije minute kasnije pokušao je Dinamov najbolji strijelac Mandžukić, no njegov je udarac završio preko gola. U šestoj minuti ponovo je u akciji Mandžukić, no ovaj put lopta prolazi pored gola. Stvarno odličan ulazak u utakmicu Jurčićeve momčadi.

Do prve prilike domaćin je došao u priliku preko Tchoyija, no Butina brani njegov udarac. Već u slijedećoj minuti Morales je snažno odapeo, no lopta jednostavno neće u Gustafssonovu mrežu. Još jednu priliku Dinamovaca vidjeli smo u 39. minuti susreta. Pucao je Papadopoulos,nakon asistencije Ettoa no i njegov je udarac glavom zaustavio Šveđanin Gustafsson. Samo dvije minute prije kraja poluvremena „modri“ su imali još jednu šansu za vodstvo. Mandžukić je uposlio Papadopoulosa koji se odlučuje na povratnu loptu koju uspijeva oteti austrijski igrač.A tada je u 45. Minuti Salzburg došao do vodstva. Tchoyi je, na rubu prekršaja prošao Denisa Glavinu, i dodao Zickleru koji je zabio za 1:0, nakon čega je češki sudac poslao momčadi u svlačionicu.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, uslijedila je još jedna šansa Dinama. Papadopoulos je ostavio loptu Moralesu, čiji udarac ide preko gola. Morales je potom odlično pronašao Sammira, no njegov udarac glavom zaustavlja Gustafsson. „Modri“ su objektivno bolji i u nastavku susreta. Dovoljno je reći kako na Dinamovoj polovici terena nema niti jednog igrača Salzburga.

U pedeset i devetoj 17 tisuća ljudi svjedoči još jednoj odličnoj akciji „modrih“. Etto se odlično ubacio u prostor, dodao Vrdoljaku, no još jednom brani Gustafsson. Petnaest minuta nastavka susreta prošlo je u opsadi Red Bullovog gola. U šezdeset i prvoj minuti domaćini su pokušali iz kontre, no kapetan Bišćan otklanja opasnost.

U 63. minuti utakmice Dinamo je došao do izjednačenja!!! Odlični Morales uposlio je Mandžukića, Schiemer prekratko vraća vrataru, Mandžo prebacuje Gustafssona i to je 1:1.

Uslijedio je pokušaj domaćina. Schiemer je prošao dodao Tchoyiju koji puca, no Butina je na mjestu. Igrala se 69. minuta utakmice kada je Sekagya loše vratio loptu, Papadopoulos stiže loptu, no samo da bi ju ispratio u gol aut. Vratar Red Bulla zakačio je „modrog“ napadača, nakon čega je sudac Papu pokazao žuti karton (?!). U 71. Mandžukić upošljava Vrdoljaka, no austrijska obrana uspijeva blokirati njegov udarac. Prekršaj na otprilike 25 metara izborio je Mandžukić, slobodni udarac izveo je Morales, no lopta je završila u živom zidu.

Pet minuta prije kraja još jedna prilika „modrih“. Prošao je Etto, Morales dobro ciljao glavom, no Gustafsson je nekako izbacio u korner.

Već se igrla sudačka nadoknada kada je Mandžukić krenuo sam prema golmanu Red Bulla, a češki je sudac odlučio svirati prekršaj sa primjetnim zakašnjenjem. Na drugom kraju terena Scheimer je udario Mandžukića, no sudac je isključio njega. Uslijed naguravanja, stradao je pomoćni sudac koji je krvave glave napustio teren. Nažalost, čini se da ćemo opet pričati o sucima...