NOVOSTI

Dinamo krenuo sa sedmicom

Pred oko 4 tisuće gledatelja okupljenih na maksimirskim tribinama Dinamo je odigrao svoju prvu utakmicu HNL-a u sezoni 2009/2010. U prvom kolu „modri“ su ugostili novog prvoligaša Istru 1961. Već na samome početku Dinamo je pokazao dominantnost na terenu, pa je tako Morales u 6. minuti zapucao na gol, no pogodio je prečku i rezultat je ostao nepromijenjen. Ipak ne zadugo jer je tri minute kasnije Vrdoljak oprobao svoj udarac, a Miroslav Slepička skrenuo je loptu i postigao svoj prvi pogodak na maksimirskom travnjaku.
U trinaestoj minuti susreta Badelj je izborio slobodan udarac na otprilike 27 metara. Izveo ga je Pedro Morales, no pucao je malo pored gola.
Već u šesnaestoj minuti Pedro Morales upisao se u listu strijelaca. Badelj je oteo loptu i vodio ju prema golu, zatim ju je dodao Slepički, a ovaj ju je petom uputio Pedru koji ju je naposljetku potjerao i u Lisjakovu mrežu.
U 29. minuti Morales ljevicom puca na gol no lopta je pogodila vratnicu. Samo minutu kasnije Dinamova prednost se povećala na 3:0. Najbolji strijelac prošlogodišnjeg izdanja HNL-a Mario Mandžukić prekrasnim je udarcem s 18 metara zatresao suparničku mrežu.
Pet minuta kasnije, svoj prvijenac u ovogodišnjem izdanju nacionalnog prvenstva postigao je i Ilija Sivonjić, nakon duplog pasa sa Slepičkom.
Pet minuta prije kraja prvog dijela gosti su uspjeli smanjiti na 4:1. S dvadesetak metara gol je postigao Dragan Župan.
Trener Krunoslav Jurčić na poluvremenu je u svlačionici ostavio Iliju Sivonjića, umjesto kojeg je ušao Andrej Kramarić. Na novi gol u Maksimiru čekalo se točno četiri minute. Mandžukić je asistirao Badelju koji snažnim udarcem s dvadeset metara postiže gol za 5:1.
Drugu je izmjenu Jurčić napravio u 64. Minuti utakmice kada je umjesto Slepičke na teren utrčao Papadopoulos.
U 76. Minuti utakmice Pedro Morales se još jednom upisao među Dinamove strijelce i povećao prednost „modrih“ na 6:1.
Već minutu poslije mreža Istre ponovno se zatresla nakon što je Mandžukić s 25 metara pogodio rašlje. Bio je to ujedno i najljepši gol na utakmici.